Hakkımızda

AKRETEST 2014 yılında İzmir ilinin Çeşme ilçesinde Su Analizleri konusunda faaliyetlerine başlamıştır. İlk olarak 2015 yılının Mayıs ayında TÜRK AKREDİTASYON KURUMU (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiştir. Daha sonrasında Temmuz ayında SAĞLIK BAKANLIĞI tarafından havuz suyu analizleri kapsamında yetkilendirilmiştir. 2016 yılında ise AKRETEST, faaliyetlerini ve çalışma alanlarını genişleterek, Su, Atıksu ve Deniz suyu analizleri kapsamında da Akredite olarak, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI tarafından da yetkilendirilmiştir.

Akre Su Analiz Laboratuvarı’nda içme suyu, içme-kullanma suyu, arıtma suyu, damacana suyu, artezyen suyu - kuyu suyu – kaynak suyu - sondaj suyu, bahçe sulama suyu, beton karma suyu, endüstriyel su, kapalı devre suyu, proses suyu, havuz suyu, deniz suyu, balast suyu, tarımsal amaçlı sulama suyu ve atık su gibi çeşitli matrislerde kimyasal, fiziksel, organoleptik ve mikrobiyolojik analizler gerçekleştirilmektedir.

AKRE Su Analiz Laboratuvarı, TS EN ISO 17025:2017 standardında öngörülen tüm gereksinimleri karşılayarak, bütün aşamalarında, en yeni otomasyon yazılım programları ve son teknoloji analiz cihazları kullanarak, müşterilerine; doğru, güvenilir ve hızlı analiz sonuçları üreterek, memnuniyetin sağlanmasını amaçlamıştır.

Kalite Yönetim Sistemi TS EN ISO 17025:2017 standardının gerekliliklerini her zaman en iyi şekilde uygulamaya odaklı olarak kurulmuş ve AKRETEST bünyesinde gerçekleştirilecek tüm faaliyetler için prosedürler ve prosedüre bağlı talimatlar oluşturulmuştur.

Numune Alma Birimi’nde çalışan tüm personelleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen eğitimler sonrası verilen, numune alma yetki belgesine sahip olup, numune alma ve kabul aşamalarında Akreditasyon’un tüm gerekliliklerini de yerine getirmektedir.

Akre Su Analiz Laboratuvarı’na numuneleri, müşteriler kendileri getirebileceği gibi, numune alma hizmetini, deneyimli mühendis kadrosu ile standartlara uygun şekilde aldırmayı da talep edebilir. Ve böylelikle yönetmeliklere uygun sürede soğuk zincire sahip numune alma araçları ile laboratuvara ulaştırarak analiz sonuçlarının doğruluğunu ve güvenilirliğini teminat altına alınmış olunur.

Kimyasal, Fiziksel, Organoleptik ve Mikrobiyolojik analizler; ilgili birimlerde, güncel uluslararası standart ve analiz metotlarını kullanarak ve her yıl düzenli olarak katılım sağladığı Yeterlilik Testleri ve LAK’larda üstün başarı sağlayarak, analiz sonuçlarının güvenilirliğini en üst seviyeye taşımaktadır.

AKRETEST; Numune Kabul ve Raporlama Departmanı’nda, TS EN ISO 17025:2017 Standardı Madde 4 gereğince Tarafsızlık ve Gizliliğin sağlanması amacıyla, numuneler, laboratuvara ilk kabul aşamasında barkod sistemi ile tanımlanarak, ilgili birimlere teslim edilir. Böylelikle personeller, numunenin kime ait olduğu bilgisine sahip olmadan analizleri gerçekleştirmektedir. Analizi tamamlanan numunelerin sonuçları, en gelişmiş laboratuvar yazılım programı kullanılarak numuneye ait barkod numarası ile girişi yapılır ve taslak rapor haline getirilir. Raporlama personelleri tarafından yapılan son kontrollerin ardından hızlı bir şekilde müşteriye ulaştırılması sağlanır.

Akre Çevre Gıda ve End. Analiz Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş.
Tel: 0 232 712 14 16
Gsm: 0 532 419 33 17
WhatsApp: WhatsApp İşletme Hesabı
Email: akretest@akretest.com
CV: insankaynaklari@akretest.com
Adres: İsmet İnönü Mah. 2083 Sk. No:12/B Çeşme, İzmir.

Vizyon ve Misyonumuz

Akre Su Analiz Laboratuvarı; müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı ilke edinerek, gizlilik ve tarafsızlık ilkelerinden ödün vermeden, konusunda sürekli olarak eğitim alan, inovasyona açık, deneyimli ve alanında uzman mühendis kadrosu ile en güncel uluslararası metotları kullanarak, son teknoloji analiz cihazları kullanarak, hızlı ve güvenilir sonuçlar vermeyi hedeflemektedir.

Gizlilik ve Tarafsızlık

Akre Su Analiz Laboratuvarı; çalışmalarında bağımsızlığı, tarafsızlığı ve gizliliği sağlamak amacıyla, çalışan her personeli ile AKRE.Byn.01-02 “Tarafsızlık ve Gizlilik Beyanı” sözleşmesi yapmakta ve vermiş olduğu hizmetler süresince kuruluşlar hakkında elde ettiği tüm bilgileri gizli tutmayı, bunları da üçüncü şahıslarla paylaşmamayı taahhüt eder. TS EN ISO 17025:2017 standardına uygun olarak analiz numunelerinde barkod sistemi kullanmakta olup, müşteri bilgileri analizi gerçekleştiren personel tarafından bilinmeden gerçekleştirilmektedir.