WHATSAPP DANIŞMA HATTI
Bize Ulaşın

Hakkımızda

Awesome Image
Awesome Image
Awesome Image
Awesome Image

10+

YILI AŞKIN TECRÜBESİYLE
AKRETEST

10 YILI AŞKIN TECRÜBESİYLE AKRE...

AKRETEST 2014 yılında İzmir ilinin Çeşme ilçesinde Su Analizleri konusunda faaliyetlerine başlamıştır. İlk olarak 2015 yılının Mayıs ayında TÜRK AKREDİTASYON KURUMU (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiştir. Daha sonrasında Temmuz ayında SAĞLIK BAKANLIĞI tarafından havuz suyu analizleri kapsamında yetkilendirilmiştir. 2016 yılında ise AKRETEST, faaliyetlerini ve çalışma alanlarını genişleterek, Su, Atıksu ve Deniz suyu analizleri kapsamında da Akredite olarak, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI tarafından da yetkilendirilmiştir.

Akre Su Analiz Laboratuvarı’nda içme suyu, içme-kullanma suyu, arıtma suyu, reverse osmoz suyu, damacana suyu, artezyen suyu, kuyu suyu, sondaj suyu, kaynak suyu, bahçe sulama suyu, beton karma suyu, endüstriyel su, kapalı devre suyu, proses suyu, havuz suyu, deniz suyu, balast suyu, tarımsal amaçlı sulama suyu ve atık su gibi çeşitli matrislerde Kimyasal, Fiziksel, Organoleptik ve Mikrobiyolojik analizler gerçekleştirilmektedir.

AKRE Su Analiz Laboratuvarı, TS EN ISO 17025:2017 standardında öngörülen tüm gereksinimleri karşılayarak, bütün aşamalarında, en yeni otomasyon yazılım programları ve son teknoloji analiz cihazları kullanarak, müşterilerine; doğru, güvenilir ve hızlı analiz sonuçları üreterek, memnuniyetin sağlanmasını amaçlamıştır.

Kalite Yönetim Sistemi TS EN ISO 17025:2017 standardının gerekliliklerini her zaman en iyi şekilde uygulamaya odaklı olarak kurulmuş ve AKRETEST bünyesinde gerçekleştirilecek tüm faaliyetler için prosedürler ve prosedüre bağlı talimatlar oluşturulmuştur.

Numune Alma Birimi’nde çalışan tüm personelleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen eğitimler sonrası verilen, numune alma yetki belgesine sahip olup, numune alma ve kabul aşamalarında Akreditasyon’un tüm gerekliliklerini de yerine getirmektedir.

Akre Su Analiz Laboratuvarı’na numuneleri, müşteriler kendileri getirebileceği gibi, numune alma hizmetini, deneyimli mühendis kadrosu ile standartlara uygun şekilde aldırmayı da talep edebilir. Ve böylelikle yönetmeliklere uygun sürede soğuk zincire sahip numune alma araçları ile laboratuvara ulaştırarak analiz sonuçlarının doğruluğunu ve güvenilirliğini teminat altına alınmış olunur.

Kimyasal, Fiziksel, Organoleptik ve Mikrobiyolojik analizler; ilgili birimlerde, güncel uluslararası standart ve analiz metotlarını kullanarak ve her yıl düzenli olarak katılım sağladığı Yeterlilik Testleri ve LAK’larda üstün başarı sağlayarak, analiz sonuçlarının güvenilirliğini en üst seviyeye taşımaktadır.

AKRETEST; Numune Kabul ve Raporlama Departmanı’nda, TS EN ISO 17025:2017 Standardı Madde 4 gereğince Tarafsızlık ve Gizliliğin sağlanması amacıyla, numuneler, laboratuvara ilk kabul aşamasında barkod sistemi ile tanımlanarak, ilgili birimlere teslim edilir. Böylelikle personeller, numunenin kime ait olduğu bilgisine sahip olmadan analizleri gerçekleştirmektedir. Analizi tamamlanan numunelerin sonuçları, en gelişmiş laboratuvar yazılım programı kullanılarak numuneye ait barkod numarası ile girişi yapılır ve taslak rapor haline getirilir. Raporlama personelleri tarafından yapılan son kontrollerin ardından hızlı bir şekilde müşteriye ulaştırılması sağlanır.

BELGELERİMİZ

Yetkili Olduğumuz Kurumlar

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlık Yetkilisi

AKRETEST 2016 yılından beri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlık Yetkilisi Laboratuvar olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Awesome Image
Awesome Image
Awesome Image
Awesome Image

AKRE Su Analiz Laboratuvarı

AKRETEST 2014 yılında Su Analizleri konusunda faaliyetlerine başlamıştır.

Türk Akreditasyon Kurumu

AKRETEST 2015 yılından beri Uluslararası geçerliliğe sahip Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından Akredite bir Laboratuvar olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Awesome Image
Awesome Image
GARANTİ EDİYORUZ

En Hızlı Tekliflendirme Aşaması

GARANTİ EDİYORUZ

En Hızlı Numune Alma Hizmeti Programlaması

GARANTİ EDİYORUZ

İleri Teknoloji Gelişmiş Analiz Cihazlarıyla Güvenilir Sonuçlar

GARANTİ EDİYORUZ

Uluslararası Geçerli Metotlarla En Hızlı Raporlama Süreci

0/5

Google Yorumları Müşteri Memnuniyet Oranı

0

HAZİRAN 2024 İTİBARİYLE BUGÜNE KADAR ÇIKARTILAN RAPOR SAYISI

0%

Uluslararası Yeterlilik Testlerinde Başarılı Z-Score Oranı

BÖLÜM SORUMLULARIMIZ İLE TANIŞIN

Başarımızın Arkasındaki İsimler...

Ezgi ŞİRİNOĞLU

Kalite Yöneticisi
Gıda Mühendisi

Numune Alma Sorumlusu
Çevre Mühendisi

Özge ŞAHİN

Kimya Lab. Sorumlusu
Kimya Mühendisi

Elif BAYRAK

Mikrobiyoloji Lab Sorumlusu
Yüksek Moleküler Biyolog